Nova regulacija prometa na Gradskom groblju Otruševec

Nova regulacija prometa na Gradskom groblju Otruševec

Zbog sigurnosti posjetitelja groblja, od 20. studenog novo uređenje prometa

Dio prometnice koja prolazi kroz groblje Otruševec, od ponedjeljka 20. studenog 2023. godine bit će trajno zatvoren za sav promet temeljem izrađenog prometnog elaborata i suglasnosti Policijske uprave zagrebačke.

Novo uređenje prometa uvodi se zbog povećanja razine sigurnosti prometa budući da se Gradsko groblje Otruševec proširuje sukladno planskoj dokumentaciji te se predmetna prometnica, koja je nekad prolazila pored groblja, sada nalazi unutar istoga, odnosno postala je staza između već postojećih polja i novoizgrađenog polja.

Riječ je o prometnici koja omeđuje groblje s jugoistočne strane od križanja s glavnom cestom iz smjera Otruševca prema Vrhovčaku do skretanja za Dubravu Samoborsku ispod kapele Sv. Križa.

Temeljem prometnog elaborata i rješenja Policijske uprave zagrebačke, radnici Komunalca postavit će prometnu signalizaciju za zabranu prometa na dijelu prometnice kroz groblje Otruševec te molimo građane za pridržavanje nove regulacije prometa.